Sukcesy i osiągnięcia 2011/2012 | Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 126 w Warszawie

Sukcesy i osiągnięcia 2011/2012

W roku szkolnym 2011/2012 braliśmy udział w licznych konkursach przedmiotowych, tematycznych, międzyszkolnych. Reprezentowaliśmy szkołę na różnych etapach konkursów. Poniżej przedstawiamy niektóre nasze sukcesy i osiągnięcia.

• Kuratoryjny konkurs polonistyczny – do etapu rejonowego zakwalifikowali się:
    2. Antoni Piszczek – kwalifikacja do etapu wojewódzkiego
    3. Ignacy Piszczek
  • Konkurs Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej (konkurs na zlecenie KO) – to 2 etapu zakwalifikowało się 6 osób:
    2. Monika Paciejewska
    3. Ignacy Piszczek
    4. Mikołaj Lelito
    5. Monika Kuduk
    6. Krystian Sołoducha
  • Ogólnopolski Konkurs historyczny „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od konferencji barskiej do powstania styczniowego” – do 2 etapu przeszło 2 uczniów: Michał Miksztal i Łukasz Łobacz.
  • Uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Michała Chamczyka zajęli drugie miejsce w „II biegu Józefa”, podczas którego musieli wykazać się wiedzą na temat życia i działalności marszałka Józefa Piłsudskiego, okresu międzywojennego oraz udzielaniem pierwszej pomocy.
  • Konkurs matematyczny „Meridian” – 3 osoby przeszły do finału
  • Kuratoryjny konkurs matematyczny – do etapu rejonowego zakwalifikował się Mateusz Grzeszkiewicz
  • Konkurs „Moja szkoła w UE – edycja powrót do szkoły” – program edukacyjny Ministerstwa Spraw Zagranicznych) – Katarzyna Łokieć, Michał Kubicz, Kamil Nowak – laureaci 3 miejsca szczebla wojewódzkiego (zajęli 3 miejsce w województwie mazowieckim)
  • Konkurs Varsavianistyczny „Warszawa. Lubię To!” – konkurs pod patronatem KO – laureaci:
    2. Karolina Lipka-Chudzik
    3. Monika Paciejewska
    4. Magda Tyszkiewicz
    5. Kamila Walczak
    6. Piotr Wiśniewski
  • VII Konkurs Recytatorski Poezji Jana Twardowskiego Jadwiga Siewko otrzymała wyróżnienie.
  • IX edycja I etapu wojewódzkiego konkursu „Moja szkoła w Unii Europejskiej – edycja Powrót do szkoły” – III miejsce

W naszym gronie jest szczególnie uzdolniony uczeń – Daniel Jastrzębski – stypendysta w ramach „Regionalnego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych”.

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

W tym roku szkolnym wzięliśmy udział we wszyskich zawodach organizowanych w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Reprezentowaliśmy naszą dzielnicę w zawodach warszawskich w sztafetowych biegach przełajowych. Naszym sukcesem sportowym w WOM jest m.in. zajęcie miejsca 7-8 przez dziewczęta w unihokeju, piłka siatkowa dziewcząt 9-12 miejsce.