WARSZAWSKI KONKURS POEZJI OBCOJĘZYCZNEJ | Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 126 w Warszawie

WARSZAWSKI KONKURS POEZJI OBCOJĘZYCZNEJ

1 czerwca 2012 roku odbył się Warszawski Konkurs Recytatorski Poezji Obcojęzycznej „Poezja niejedno ma imię” zorganizowany przez Gimnazjum 116 w Wilanowie. W konkursie brały udział szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.
Nasza szkoła znalazła się w towarzystwie dziewięciu gimnazjów, które zgłosiły chęć udziału swoich uczniów w recytacji utworów literackich w języku angielskim.

Poziom konkursu był bardzo wysoki a jego uczestnicy byli oceniani za:

• poprawność wymowy,
  • interpretację,
  • wrażenie artystyczne

Najlepsi otrzymali nagrody za pierwsze, drugie i trzecie miejsce. Naszym uczniom wprawdzie nie udało się zdobyć żadnej z tych nagród, ale i tak należą im się słowa uznania ponieważ reprezentowali nasze gimnazjum znakomicie. Zdecydowanie wyróżniali się poprawnością wymowy – a jak popracują jeszcze troszkę nad pozostałymi „kryteriami”, to droga po laury na pewno stoi przed nimi otworem (W przyszłym roku, oczywiście również weźmiemy udział w tym jakże wartościowym przedsięwzięciu).

Nasi uczestnicy konkursu to:

• Katarzyna Górecka
  • Magdalena Jabłońska
  • Mikołaj Gregier
  • Mateusz Haber

Całą czwórkę do konkursu przygotowała pani mgr Urszula Nycz.