PISANKA ZWIĄZANA Z KULTURĄ KRAJÓW NIEMIECKOJĘZYCZNYCH | Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 126 w Warszawie

PISANKA ZWIĄZANA Z KULTURĄ KRAJÓW NIEMIECKOJĘZYCZNYCH

W marcu 2010 r. został zorganizowany szkolny konkurs języka niemieckiego: pisanka, związana tematycznie z kulturą krajów niemieckiego obszaru językowego. Konkurs zorganizowała p. Małgorzata Szamborska nauczycielka języka niemieckiego. Udział w konkursie wzięli udział uczniowie uczący się języka niemieckiego. Wszystkie pisanki wykonane przez uczniów były staranne i estetyczne.

Wyróżniono pisanki trzech uczniów:

• Adama Nicieckiego kl.1b (pisanka przedstawiajaca zabytki Berlina);
  • Marty Matraszek kl.3b (Ostern – Wielkanoc);
  • Igi Szamborskiej kl.3b (Frohes Ostern – Wesołych Świąt).

Wszystkie pisanki zostały zaprezentowana jako dekoracja pracowni języka niemieckiego w okresie świątecznym. Prace konkursowe wzbudziły zainteresowanie uczniów tematyką i zmotywowały do interpretacji przedstawionych symboli.