„Dzień Ziemi” – Happening | Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 126 w Warszawie

„Dzień Ziemi” – Happening

Dziewiątego maja uczniowie Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi Nr 126 w Warszawie zorganizowali happening z okazji „Dnia Ziemi”. Celem tej imprezy było propagowanie dbałości o środowisko naturalne poprzez segregowanie odpadów. Happening rozpoczął się około godziny 11:00 zbiórką pod szkołą. Uczniowie klas pierwszych i drugich z transparentami wędrowali ulicami warszawskiej dzielnicy Rembertów: Czerwonych Beretów, Topograficzną, Republikańską i „Chruściela” Montera.

Doszliśmy do Rembertowskiego Ratusza po czym wróciliśmy w stronę szkoły. Wyróżnialiśmy się również ubiorem – firmowe zielone i żółte T-shirty, bluzy i koszule. Podczas przemarszu rozdawaliśmy ulotki, które wcześniej własnoręcznie przygotowaliśmy. Zachęcaliśmy do segregacji odpadów. Nad naszym bezpieczeństwem czuwali policjanci w radiowozie oraz patrol Straży Miejskiej na rowerach (bardzo dziękujemy).Na niesionych transparentach przechodnie mogli wyczytać takie hasła jak:

• Las to nie kosz na śmieci, „Ogarnij się” i nie wyrzucaj tam swoich śmieci!
  • Świat sam nie da rady, segregujmy więc odpady!
  • Czysty las, to czysty świat który otacza nas!

Jedno jest pewne, uczniowie Gimnazjum Nr 126 włożyli bardzo dużo pracy w przygotowanie się do akcji propagującej segregowanie odpadów. Happening był bardzo solidnie i dobrze przeprowadzony gdyż wszystko było dopięte na ostatni guzik.

Rembertowskie Gimnazjum zdało test jakim była organizacja Happeningu na 6 z wielkim plusem.

Jakub Rak, Klasa 1a