Akcja NAKRĘTKA – podsumowanie | Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 126 w Warszawie

Akcja NAKRĘTKA – podsumowanie

11 marca 2011r. odbyła się uroczystość podsumowania akcji NAKRĘTKA, w której braliśmy udział. Odbyła się ona w Auli Urzędu Dzielnicy Rembertów m. st. Warszawy przy Al. Gen A. Chruściela „Montera” nr 28. Inicjatorem akcji jest Żoliborskie Stowarzyszenie Dom Rodzina Człowiek, które od września 2010r. zebrało aż 53 tony nakrętek. Podczas spotkania odbył się uroczysty akt przekazania pierwszego elementu protezy dla Michała Mroczka, który podczas wypadku stracił obie nogi. Wydaje się, że plastikowe nakrętki to nic takiego, zwykle odpadki, które powinny trafić do kosza, ale dzięki nim niektórzy mogą otrzymać wózki bądĽ protezy ułatwiające codzienne życie.

W dniu uroczystości, pani Bożena Jeżyna, wraz z trzema przedstawicielami uczniów wybrała się do Urzędu aby uczestniczyć w spotkaniu. Na początku wszyscy goście zostali serdecznie powitani przez organizatorów. Następnie głos zabrali p. Tadeusz Witkowski (Prezes Stowarzyszenia „Samorządny Rembertów”) oraz p. Zofia Korzeniecka – Podrucka (Prezes Żoliborskiego Stowarzyszenia Dom Rodzina Człowiek). PóĽniej p. Norbert Chudecki dokonał małej prezentacji urządzenia medycznego i przekazał go w ręce Michała Mroczka. Wszystko zakończyło się muzycznym akcentem przygotowanym przez dzieci oraz młodzież z Rembertowskich szkół.