CZY BORUTA JESZCZE STRASZY? | Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 126 w Warszawie

CZY BORUTA JESZCZE STRASZY?

19 PAŹDZIERNIKA 2010 ROKU UCZNIOWIE KLAS IB I IIIB, POD OPIEKĄ PANI AGNIESZKI STRZELCZYK, PANI MAŁGORZATY SZAMBORSKIEJ ORAZ PANI SYLWII WIECHOWSKIEJ, WZIĘLI UDZIAŁ W JEDNODNIOWEJ WYCIECZCE EDUKACYJNO – TURYSTYCZNEJ. TRASA WYCIECZKI WIODŁA PRZEZ ŁĘCZYCĘ, TUM ORAZ PIĄTEK. W ŁĘCZYCY UCZESTNICY WYCIECZKI ZWIEDZILI ZAMEK KRÓLEWSKI – MASYWNĄ BUDOWLĘ OBRONNĄ, WZNIESIONĄ PO 1357 ROKU PRZEZ KAZIMIERZA WIELKIEGO ORAZ MUZEUM DIABŁÓW, GDZIE ZNAJDUJE SIĘ EKSPOZYCJA POŚWIĘCONA BORUCIE, KTÓRY WEDŁUG LEGEND, STRZEŻE SKARBÓW UKRYTYCH W PODZIEMIACH. KOLEJNYM PUNKTEM WYCIECZKI BYŁ TUM Z ROMAŃSKĄ KOLEGIATĄ.

JEST TO OGROMNA, KAMIENNA BAZYLIKA LICZĄCA PRZESZŁO 800 LAT. ROBI NAPRAWDĘ NIEZAPOMNIANE WRAŻENIE! OSTATNIM MIEJSCEM, ODWIEDZONYM PRZEZ UCZNIÓW I OPIEKUNÓW, BYŁ PIĄTEK, GDZIE ZNAJDUJE SIĘ GEOMETRYCZNY ŚRODEK POLSKI. DODATKOWĄ ATRAKCJĘ STANOWIŁ PRZEPROWADZONY PRZEZ PRZEWODNIKA KONKURS Z WIEDZY ZDOBYTEJ PODCZAS WYCIECZKI. UCZNIOWIE ZADOWOLENI I PEŁNI WRAŻEŃ, Z NAGRODAMI , A PRZEDE WSZYSTKIM BEZPIECZNIE WRÓCILI DO DOMÓW.