NASI UCZNIOWIE NA IGRZYSKACH – ELIOS 2010 | Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 126 w Warszawie

NASI UCZNIOWIE NA IGRZYSKACH – ELIOS 2010

W dniach 18.09 – 24.09.2010 r. w Polsce odbywały się V Europejskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych. Do Warszawy zjechało 1,5 tys. sportowców z 56 krajów Europy i Eurazji, towarzyszyli im trenerzy i rodziny.

Uczniowie z klas 2b, 2a, 1b naszego Gimnazjum kibicowali w hali Torwar zawodnikom w kategorii jazda szybka na wrotkach.

W ramach Festiwalu Olimpiad Specjalnych odbyły się imprezy artystyczne z udziałem warszawskich szkół.

20 września uczennice kl. IIa: Kasia Jabłońska, Dagmara Ostaszewska i Dorota Stefańska wystapiły w koncercie „Bądźmy razem”.

Włączajac się do działań organizatora Igrzysk – Fundacji ELIOS, młodzież naszej szkoły wyraziła solidarność i poparcie dla uczestników olimpiad. Wspólnie ze sportowcami gimnazjaliści doświadczali emocji związanych zarówno ze sportową rywalizacją jak i walką z własnymi słabościami.