KIBICUJEMY ELIOS-owi | Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 126 w Warszawie

KIBICUJEMY ELIOS-owi

W dniach 18 – 24 września 2010 roku odbędą się Europejskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych ELIOS – Warszawa 2010. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły zaangażowali się w działania związane z Igrzyskami – kibicowanie, sędziowanie, występ artystyczny, udział w konkursie plastycznym.

Przedstawiciele młodzieży i nauczycieli z naszej szkoły będą kibicować zawodnikom Jazdy szybkiej na wrotkach.

Miejsce zawodów: Tor owalny przygotowany na Hali Torwar Centralnego Ośrodka Sportu, ul. Łazienkowska 6a, www.cos.pl

Uczestnicy: Przewidywany udział 56 zawodników (w tym: 23 kobiet, 33 mężczyzn), 21 trenerów.

Uczestniczące programy narodowe: 6

Konkurencje:

• wyścig na 100m, 300m, 500m, 1000m,
  • sztafeta 2x100m, sztafeta 2x200m.

pdf2  Telewizja Polska S.A. wspiera Europejskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych 2010

Niczego mi nie brakuje. Oprócz Ciebie.” – start kampanii promocyjnej Europejskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych ELIOS 2010

Dekalog mówienia o niepełnosprawności intelektualnej

INFORMACJE O ELIOS

W marcu 2007 roku, w Brukseli, nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na organizatora Europejskich Igrzysk Olimpiad Specjalnych. Przywilej realizacji tego wspaniałego wydarzenia sportowego dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, przyznano po raz pierwszy w historii, Narodowemu Programowi Olimpiad Specjalnych Polska z siedzibą w Warszawie.

Udział w Igrzyskach wezmą przedstawiciele 57 Programów Narodowych Olimpiad Specjalnych z całej Europy. W sumie ponad 1500 sportowców, którym towarzyszyć będzie 600 trenerów. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwać będzie 200 sędziów, 250 lekarzy i przedstawicieli środowiska medycznego a także ponad 100 działaczy Komitetu Organizacyjnego Igrzysk. Szczególnym wydarzeniem Igrzysk będzie udział wielu znakomitych gości z kraju i zagranicy, 2500 członków rodzin oraz ponad 2000 wolontariuszy – cudownych ludzi o gorących sercach.

Dyscypliny sportowe podczas Igrzysk: koszykówka zunifikowana, lekkoatletyka, tenis ziemny, piłka nożna 7 osobowa kobiet, tenis stołowy, bowling, jazda szybka na wrotkach, trójbój siłowy, badminton.

Sportowe zmagania specjalnych olimpijczyków toczyć się będą w obiektach Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, Akademii Wychowania Fizycznego, COS Torwar, Rodzinnego Centrum Rozrywki Hulakula, Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji – Hala Arena, Bemowskiego Ośrodka Piłki Nożnej i AM Tenis.

Zapraszamy na stronę: www.warsaw2010.pl