Podsumowanie IX Konkursu Krasomówczego i Konkursu Literackiego | Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 126 w Warszawie

Podsumowanie IX Konkursu Krasomówczego i Konkursu Literackiego

25 stycznia 2013 r. w siedzibie Muzeum Niepodległości w Warszawie miało miejsce uroczyste zakończenie IX Konkursu Krasomówczego pt. „Oblicza szlachetności„. 2012 Rok Wielkich RodakówBolesława Prusa i Janusza Korczaka” oraz IX Konkursu Literackiego pt. „Literacka wędrówka śladami Bolesława Prusa i jego bohaterów„, połączone z rozdaniem nagród laureatom i wysłuchaniem oracji tych laureatów konkursu krasomówczego,
którzy wyrazili chęć wystąpienia. Galę uświetnił występ chóru „Fermata” ze Szkoły Podstawowej nr 271
im. 11 listopada pod dyrekcją Anny Jerzykiewicz, pokazano również zwiastun filmu „Baczyński„, który wejdzie do kin w marcu.

7 grudnia 2012 r. odbył się finał IX Konkursu Krasomówczego pt. „Oblicza szlachetności„. 2012 Rok Wielkich RodakówBolesława Prusa i Janusza Korczaka„, zorganizowany pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty z okazji Roku Bolesława Prusa i Roku Janusza Korczaka. Konkurs, tak jak w latach poprzednich, został zorganizowany przez
Stowarzyszenie Warszawskich Nauczycieli Polonistów, Muzeum Niepodległości w Warszawie oraz doradców metodycznych przy współpracy Kuratorium Oświaty w Warszawie. Adresatami konkursu byli uczniowie ze wszystkich poziomów edukacyjnych.

nagrodaW kategorii szkół gimnazjalnych II miejsce zajęła Agata Stefańska uczennica kl. 1 A, która wygłosiła przemówienie pt. „Bolesław Prus – wnikliwy obserwator, publicysta i felietonista oraz kronikarz Warszawy”, praca pisana pod opieką polonisty p. Agnieszki Strzelczyk. Gratulujemy obu paniom, bowiem Agatka wspaniale zaprezentowała się przed komisją konkursową podczas finału w grudniu, jak też podczas uroczystego zakończenia.

Podsumowanie konkursów: >>TUTAJ< <

Wyniki konkursu: >>TUTAJ< <

W etapie szkolnym konkursu krasomówczego swoje przemówienia wygłosiło 7 uczniów. Czworo najlepszych zaprezentowało wspaniałe oracje w Muzeum Niepodległości podczas finału w grudniu 2012 r. Zachęcamy młodzież do pisania przemówień oraz prac literackich na X edycję konkursu krasomówczego i konkursu literackiego, który odbędzie się w 2014 roku.

oprac. i fot. – Maria Sikorska