Młodzi Wolontariusze z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka | Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 126 w Warszawie

Młodzi Wolontariusze z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka

Każdy z nas ze wzruszeniem wspomina chwile spędzone z babcią i z dziadkiem. Ich uśmiech ogrzewa nas na różnych etapach naszego życia. Dziadkowie są dla nas podporą, przykładem i siłą. Z wdzięcznością kierujemy do nich życzenia w Dniu Babci i w Dniu Dziadka.

Oryginalnym prezentem dla wszystkich babć i dziadków z Domu Seniora „Willa Kalina” w Konstancinie – Jeziornie był program artystyczny w dniu 22 stycznia 2013r., przygotowany przez uczniów Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi Nr 126 im. Bohaterów Westerplatte oraz dzieci z Przedszkola Artystycznego „Delfinek” w Warszawie. Młodzież gimnazjalna pod kierunkiem p.Bożeny Jeżyny oraz p. Anny Sajewicz wystawiła „Misterium Bożonarodzeniowe”.

Gimnazjaliści urozmaicili swój występ śpiewem i tańcem. Seniorzy spontanicznie włączyli się do śpiewania kolęd. Uczniowie wręczyli jubilatom kosz z własnoręcznie wykonanymi prezentami, który przygotowała wraz z nimi na zajęciach artystycznych p. Dagmara Rusinek – Smaga. Natomiast przedszkolaki z „Delfinka” zaśpiewały wzruszające piosenki w języku polskim i angielskim. Wystąpiły też w pięknym przedstawieniu na motywach „Małego Księcia”, dając wiele radości mieszkańcom Domu Seniora.

Ciepły rodzinny nastrój udzielił się wszystkim, którzy w ten dzień postanowili zatrzymać się na chwilę i poświęcić swój czas osobom starszym. Niespodzianką dla młodzieży była obecność dziennikarza TVP1p. Macieja Orłosia z asystentem p. Miłoszem Kussem. Gimnazjaliści mieli okazję zdobyć autografy, porozmawiać z gośćmi oraz zaprezentować swoje talenty wokalne i muzyczne. Jednak najważniejsi w tym dniu byli seniorzy, którzy cieszyli się z występu zarówno najmłodszych jak i nastolatków. Wspólne zdjęcie upamiętniło spędzone razem chwile.

Wyjazd do Domu Seniora był kolejną wspólną inicjatywą Przedszkola Artystycznego „Delfinek” i Gimnazjum Nr 126 im. Bohaterów Westerplatte. Został zorganizowany dzięki współpracy Dyrektor przedszkola – p. Danuty Łopaty oraz polonistki z gimnazjum – p. Agnieszki Strzelczyk. Po raz kolejny mali i starsi wolontariusze okazali serce i bezinteresowność.