MISTRZOSTWA W SZACHACH SZYBKICH | Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 126 w Warszawie

MISTRZOSTWA W SZACHACH SZYBKICH

Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza Szkół Gimnazjalnych w Szachach Szybkich odbyły się w Warszawie-Wesołej 8 grudnia 2012 r. Organizatorami turnieju był Mazowiecki Związek Szachowy i UKS Miłośnik Wesoła. Nasze Gimnazjum reprezentowały dwie drużyny w składzie:

Drużyna I – Karol Jastrzębski kl. 3B – kapitan

-Marek Parr kl. 2C, Igor Chwedoruk kl. 1A

-Daria Sołoducha kl. 2C

Drużyna II – Carlos Quenallata kl. 3A – kapitan

-Alan Hryncewicz kl. 1A, Norbert Jaworski kl. 1A

Jak popularne są szachy wśród dzieci i młodzieży na Mazowszu okazało się podczas rozgrywek. Wyłonienie Drużynowego Mistrza Mazowsza Szkół Gimnazjalnych było bardzo trudne i czasochłonne. Turniej rozegrany został systemem szwajcarskim na dystansie 8 rund. Tempo gry 15 min dla zawodnika. Zgłoszono 56 drużyn ze szkół podstawowych, 20 drużyn z gimnazjum i 10 ze szkół ponadgimnazjalnych.

Szkoły gimnazjalne reprezentowało 68 zawodników w 18. drużynach. Drużyna składała się z 4 zawodników: 3 chłopców (szachownice 1-3) i 1 dziewczynki (szachownica 4) posiadających ważną legitymację szkolną. Turniej rozgrywany według przepisów gry FIDE dla szachów szybkich. Sędzią Głównym zawodów była Pani Agnieszka Brustman i wyznaczeni sędziowie przez MZSzach.

O drużynowej kolejności miejsc zadecydowało:

1. Suma punktów zdobytych przez wszystkich zawodników drużyny.
  2. Wyniki bezpośrednich meczów.
  3. Suma punktów na pierwszej szachownicy, a w przypadku równości na kolejnych szachownicach.

Kolejność miejsc indywidualna

Zawodnik był klasyfikowany na najniższej z szachownic na których wystąpił.
Kolejność miejsc na szachownicach ustalano według następujących kryteriów:

liczba zdobytych punktów,

miejsce drużyny.

Zwycięska Szkoła otrzymała tytuł Drużynowego Mistrza Mazowsza Szkół Gimnazjalnych w Szachach Szybkich.

Drużynowo: I – III miejsce: Puchar + medale.

Indywidualnie na każdej szachownicy: I – III miejsce: medal

Nasi zawodnicy osiągnęli bardzo dobre wyniki:

• Drużyna I – zajęła 14 miejsce
  • Drużyna II – zajęła 17 miejsce
  • Daria Sołoducha kl. 2C – III miejsce indywidualnie

Wyniki końcowe prezentuje Tabela Turniejowa wg miejsc:
>>TUTAJ< < >

Dziękujemy i gratulujemy wszystkim naszym uczestnikom tych mistrzostw!!!
Zmierzyli się z przeciwnikami silniejszymi od siebie i sprostali w bardzo trudnej rozgrywce szachowej.
Jeśli gra się z mocniejszymi od siebie przeciwnikami, pokonuje się własne słabości i doskonali umiejętności.
Uczestniczącym w trakcie rozgrywek turniejowych rodzicom i dziadkom pragniemy podziękować za wsparcie i sportowy doping – był bardzo potrzebny.

Opiekun i fotograf – Maria Sikorska
Galeria zdjęć przybliży Państwu atmosferę rozgrywek turniejowych.