„ Halina Poświatowska we wspomnieniach i listach” | Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 126 w Warszawie

„ Halina Poświatowska we wspomnieniach i listach”

Jaka była na co dzień autorka głębokich wierszy o miłości? Na to pytanie mogli sobie odpowiedzieć uczniowie kl. II B i II C, którzy 25 maja 2016r. uczestniczyli w spotkaniu autorskim z biografistką Mariolą Pryzwan, autorką książki „Haśka. Poświatowska we wspomnieniach i listach”.

Gimnazjaliści wysłuchali interesującej opowieści o poetce – legendzie, filozofce, kobiecie o ogromnej pasji życia. Mieli też niepowtarzalną okazję wysłuchać archiwalnych nagrań dwóch wierszy w interpretacji głosowej Haliny Poświatowskiej. Spotkanie zorganizowane w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej stało się okazją do dyskusji między uczniami i panią Mariolą Pryzwan o życiu i twórczości cenionej poetki.

Podczas spotkania można było również zakupić biografię Haliny Poświatowskiej oraz zdobyć autograf autorki wspomnień o jednym
z najciekawszych zjawisk polskiej poezji powojennej. Inicjatorką niezwykłej „lekcji poezji” była pani Maria Sikorska.