Turniej o Puchar Burmistrza Dzielnicy Rembertów M.ST. Warszawy | Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 126 w Warszawie

Turniej o Puchar Burmistrza Dzielnicy Rembertów M.ST. Warszawy

Miejsce i termin: Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi Nr 126/4.06.2016 r.

Tępo gry: P`15     Sędzia: IA Agnieszka Brustman

W sobotę, 4 czerwca 2016 r. w Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi Nr 126 odbył się turniej szachowy o Puchar Burmistrza Dzielnicy Rembertów m. st. Warszawy przy ul. gen.K. Ziemskiego „Wachnowskiego” 22.

W rozgrywkach uczestniczyło 37 zawodników w wieku od 7 do 78 lat. Organizatorzy nie spodziewali się takiej ilości graczy bo warunki pogodowe sprzyjały odpoczynkowi na świeżym powietrzu a nie skupianiu koncentracji i uwagi na grze przez kilka godzin. Jednak szachy są popularną dyscypliną  wśród dzieci, młodzieży i dorosłych nie tylko w naszej dzielnicy. Pośród zawodników znalazły się osoby grające
w klubach, kołach, niezrzeszeni i amatorzy tej królewskiej dyscypliny. Po raz pierwszy wśród zawodników gościliśmy przedstawiciela parlamentu obecnej kadencji – Pana Marka Borowskiego, senatora niezależnego, byłego marszałka Sejmu.

O godz. 10.00 na sali gimnastycznej gimnazjum Pani Agnieszka Brustman, sędzia główny zawodów, przedstawiła regulamin turnieju zgodny z przepisami FIDE i rozpoczęła grę turniejową. Na listę startową zawodników wpisało się 36 chętnych graczy. Losowanie rundy pierwszej dla uczestników gry ze skupieniem obserwowali zgromadzeni widzowie – rodzice młodszych szachistów. Rozgrywki odbywały się sprawnie i w miarę upływu czasu coraz bardziej widoczne były emocje pośród młodszych uczestników turnieju. Nie zawsze runda kończyła się zwycięstwem w bezpośrednim spotkaniu z mocniejszym przeciwnikiem. Szczęście jednak dopisywało pokonanym graczom w następnej rundzie. Turniej zakończył się po siedmiu rundach o godz. 14.00.

Nagrodzono najlepszych szachistów za sportową i zaciętą grę wręczając puchary, medale, nagrody rzeczowe i dyplomy. Pamiątkowe zdjęcia uczestnikom zrobili rodzice
i fotoreporterzy. Pani Dorota Jachnik, dyrektor gimnazjum, podziękowała wszystkim startującym w rozgrywkach turniejowych zawodnikom i zaprosiła na następny turniej
w przyszłym roku.

WYNIKI TURNIEJOWE – 7 rundy

Nagrody wręczono następującym zawodnikom:

I miejsce      Krzysztof Sacharewicz, UKSz Hetman Warszawa     6 pkt.

II miejsce    Tomasz Pęśko, Warszawa Ursynów                         5,5 pkt.

III miejsce    Manfred Mannke, KU AZS UW Warszawa                 5,5 pkt.

Najlepsi Rembertowianie

I miejsce     Roman Kalinowski, Warszawa Rembertów              6 pkt.

II miejsce    Artur Ułanowicz, Warszawa Rembertów                 4,5 pkt.

III miejsce    Maciej Pluciński, Warszawa Rembertów                 3,5 pkt.

Najlepszy Parlamentarzysta       Marek Borowski, Warszawa                          3 pkt.

Najstarszy Zawodnik                 Apoloniusz Sebzda, Warszawa                     4 pkt.

Najlepszy Licealista                  Alan Hryncewicz, Warszawa Rembertów       1,5 pkt. Najlepszy Gimnazjalista                 Michał Szulejko, UKS MDK Otwock                4 pkt.

Najlepszy uczeń SP                   Przemysław Zdybel, TMGU Klub Szach.         4 pkt.

Najlepszy do 10 lat                   Katarzyna Pastuszko, Warszawa Rembertów 3 pkt.

Najlepszy do 8 lat            Dawid Skowron, UKS Czternastka Warszawa           3 pkt.

Najmłodszy Zawodnik      Szymon Zdybel, TMGU Klub Szach. Warszawa         2 pkt.

Koordynator turnieju – Maria Sikorska