AKTYWNY WYPOCZYNEK UCZNIÓW W OŚRODKU TURYSTYCZNYM BĘSIA NA MAZURACH | Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 126 w Warszawie

AKTYWNY WYPOCZYNEK UCZNIÓW W OŚRODKU TURYSTYCZNYM BĘSIA NA MAZURACH

AKTYWNY WYPOCZYNEK UCZNIÓW W OŚRODKU TURYSTYCZNYM BĘSIA

NA MAZURACH

W dniach 11 – 13 maja 2016 roku uczniowie klas: I d, z wychowawcą, p. Małgorzatą Szamborską oraz II c, pod opieką p. Agnieszki Strzelczyk i p. Małgorzaty Kowalczuk, uczestniczyli w aktywnej wycieczce szkolnej do miejscowości Bęsia. Ośrodek położony jest malowniczo nad jeziorem na szlaku turystycznym między Świętą Lipką i Mrągowem.

Wycieczka rozpoczęła się zwiedzaniem Wilczego Szańca w Gierłoży, ruin kwatery głównej Adolfa Hitlera.
20 lipca  1944 roku pułkownik hrabia Claus Schenk von Stauffenberg dokonał nieudanego zamachu na Hitlera. Mieszkało tu wtedy ponad 2000 osób.

Po przybyciu do ośrodka Bęsia, uczniowie już tylko integrowali się i sprawdzali swoją sprawność, między innymi w aktywnej edukacji przyrodniczo – turystycznej po nazwą „leśne wampum”, turnieju gier strategicznych, łucznictwie, tańcach integracyjnych.
Mieli również okazję rozwinąć swoją wyobraźnię i współpracę grupy w konkursie kulinarnym na ognisku. Wieczorem bawili się na dyskotece lub przy ognisku. Cały czas wypełniony był atrakcjami.
Pełni wrażeń i energii, bezpiecznie wrócili do domu…