Rozgrywki Drużynowych Mistrzostw Mazowsza | Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 126 w Warszawie

Rozgrywki Drużynowych Mistrzostw Mazowsza

W sobotę 21 listopada 2015r. w hali sportowej przy Gimnazjum nr 119 w Dzielnicy Warszawa Wesoła odbyły się rozgrywki Drużynowych Mistrzostw Mazowsza Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych w Szachach Szybkich. W turnieju zagrała rekordowa ilość zawodników, ponad pół tysiąca szachistów walczyło o tytuł Mistrza Mazowsza Szkół.
Patronat nad turniejem objął Burmistrz Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy. Organizatorami rozgrywek był Mazowiecki Związek Szachowy oraz Uczniowski Klub Sportowy „Gambit”- Wesoła. „Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza Szkół w Szachach Szybkich 2015” otworzyli: Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wesoła – Marian Mahor, Prezes Mazowieckiego Związku Szachowego Ryszard Królikowski, członek zarządu Mazowieckiego Związku Szachowego Dariusz Różycki oraz Wice Dyrektor Gimnazjum
nr 119 Danuta Krzyżanowska.
Sędzią głównym turnieju była arcymistrzyni Agnieszka Brustman.
Szczegółowe wyniki zawodów dostępne są na www.chessarbiter.com.
Transmisja z turnieju pod linkiem http://warszawa.tvp.pl/22741989/21112015 (od 3. minuty).
Drużyna Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi Nr 126 w składzie:
1. Jakub Sołoducha – kapitan
2. Paweł Bartoszuk
3. Natalia Topolska
brała udział w rozgrywkach, pomimo braku jednego zawodnika. Turniej rozpoczęły losowania przeciwników poszczególnych rund. W ośmiu rundach zdobyliśmy 10,5 pkt. Większość zawodników grających z naszą drużyną posiadało wysokie kategorie szachowe. Cieszymy się bardzo, że mogliśmy walczyć z lepszymi drużynami. Nasi uczniowie potrafili wygrywać swoje partie chociaż było to bardzo trudne. Gratulujemy całej drużynie waleczności w zaciętej grze z silniejszym przeciwnikiem.
Opiekun drużyny – Maria Sikorska, która jest autorem kilku fotografii.