FILMOWA AKADEMIA JĘZYKOWA | Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 126 w Warszawie

FILMOWA AKADEMIA JĘZYKOWA

Projekt objęty Honorowym Patronatem Burmistrza Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy.

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w tym nowatorskim programie edukacyjnym. Celem projektu jest nauka przez rozrywkę i rozbudzenie pasji do języków obcych. Organizacja lekcji kinowej składa się z następujących etapów : I – Praca nauczyciela i uczniów z handoutem ( wybrane słownictwo i wyrażenia z filmu) w szkole. II – Projekcja filmu  w Kinotece, w oryginalnej wersji z napisami angielskimi. III – 45 minut lekcji z Native Speakerem. Lekcja kinowa nawiązuje do obowiązującej w szkole podstawy programowej.     W roku szkolnym 2014/ 2015 uczestniczyliśmy dwukrotnie w tym projekcie.

24 września 2014 film pt. „ The King’s Speech” – klasa IIB i IIA.

19 maja 2015 film pt. „ Moonrise Kingdom” – klasa IIB, IIA i IB.

Inicjatorem i opiekunem tego typu zajęć w naszej szkole jest nauczyciel języka angielskiego pani Urszula Nycz.