OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO „ FOX” | Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 126 w Warszawie

OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO „ FOX”

Kacper Bartosiak uczeń klasy IIc ponownie osiągnął najlepszy wynik w szkole i dyplom  z wynikiem db (w zeszłym roku bdb) zdobywając 112,5 punktów na 150 możliwych (od 107,5 = db, od 118,5 = bdb, od 140 = laureat w kategorii Ducks 2). Następni uczniowie którzy uzyskali najlepsze wyniki w szkole to : Sylwia Jusiak ( 107.5/150 + dyplom z wynikiem db) i Karolina Lipińska (90/150).Obydwie dziewczynki z klasy IIb( językowej). W konkursie wzięło udział 14 uczestników (13- kat. Ducks i 1 – kat. Lions).

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „ FOX”, którego patronem naukowym jest Instytut Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego przeprowadzany jest w naszej szkole od początku jego istnienia – w tym roku odbyła się jego XV edycja. Testy obejmują tematykę z zakresu gramatyki, słownictwa, kulturoznawstwa i tzw. języka codziennego oraz zadanej lektury dla każdej grupy wiekowej. Szkolnym opiekunem konkursu jest pani Urszula Nycz.

W mijającym roku szkolnym nasi uczniowie nie byli chętni ( jak choćby w zeszłym roku) do wzięcia udziału w takich konkursach jak Warszawski Festiwal Piosenki Anglojęzycznej czy Ogólnopolski Przegląd Szkolnych Przedstawień Anglojęzycznych „ MiniGlobe”. W następnym roku po krótkiej przerwie zapał powróci i uczniowie znowu wykorzystają możliwości jakie daje im nasze gimnazjum.