Turniej o Puchar Burmistrza Dzielnicy Rembertów m. st. Warszawy 28-03-2015 | Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 126 w Warszawie

Turniej o Puchar Burmistrza Dzielnicy Rembertów m. st. Warszawy 28-03-2015

W sobotę, 28 marca 2015 r. odbył się wiosenny turniej o Puchar Burmistrza Dzielnicy Rembertów m. st. Warszawy w Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi Nr 126 przy ul. gen. K. Ziemskiego „Wachnowskiego” 22.

Kolejny już raz oprócz mieszkańców dzielnicy Rembertowa gościliśmy pasjonatów gry w szachy, reprezentujących inne dzielnice Warszawy i zaprzyjaźnione z nami miasta. Popularna od kilkunastu lat wśród dzieci, młodzieży i dorosłych rywalizacja sportowa przy szachowym stoliku, zgromadziła amatorów, zawodników grających w klubach, kołach i ośrodkach kultury.

Do godz. 11.00 na listę startową turnieju wpisało się 48 zawodników. Najmłodszy uczestnik gry miał 5 lat, a najstarszy 77 lat. W imieniu organizatorów oraz dyrektora gimnazjum – pani Doroty Jachnik, koordynator turnieju z ramienia szkoły, pani Maria Sikorska w ciepłych słowach przywitała gości, rodziców i zawodników, którym życzyła sukcesów i wytrwałości.

Sędzia główny zawodów – pani Agnieszka Brustman, sędzia międzynarodowy, przedstawiła regulamin turnieju zgodny z przepisami FIDE dla szachów szybkich. Rozgrywki przeprowadzono systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, tempo gry 15 minut na zawodnika. Po sprawdzeniu listy startowej uczestników zawodów nastąpiło losowanie pierwszej rundy.
Sprawnie rozgrywane kolejne rundy, w miarę upływu czasu coraz bardziej uwidoczniały emocje pośród graczy. Nie wszystkim dopisywało szczęście ale czuło się wspaniałą atmosferę rywalizacji i pragnienie zwycięstwa w bezpośrednim spotkaniu z mocniejszym przeciwnikiem. Turniej zakończył się przed godziną 15.00.

Nagrodzono najlepszych szachistów za sportową i wyczerpującą grę wręczając puchary, medale, nagrody rzeczowe i dyplomy. Pamiątkowe zdjęcia uczestnikom zrobili rodzice i fotoreporterzy. Bardzo dziękujemy wszystkim startującym w rozgrywkach turniejowych zawodnikom i zapraszamy na następny turniej.

WYNIKI TURNIEJOWE – 7 rundy

Wręczono nagrody następującym zawodnikom:

• I miejsce – Przemysław Laszczak, Gimnazjum Nr 119 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego Warszawa Wesoła – 6 pkt.
  • II miejsce – Marcin Skwarczyński, Bytom – 6 pkt.
  • III miejsce – Wiesław Władyka, Wzdów – 5,5 pkt.

Najlepsi Rembertowianie:

• I miejsce – Kinga Pastuszko, Warszawa Rembertów – 5 pkt.
  • II miejsce – Adam Sieczkowski, Warszawa Rembertów – 4,5 pkt.
  • III miejsce – Artur Ułanowicz, Warszawa Rembertów – 4,5 pkt.
  • Najlepszy Licealista – Daria Sołoducha, Warszawa Rembertów – 3 pkt.
  • Najlepszy Gimnazjalista – Alan Hryncewicz, Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi Nr 126 – 3 pkt
  • Najlepszy uczeń szkoły podstawowej – Jan Piórko, Szkoła Podstawowa Nr 217 – 3,5 pkt.
  • Najlepszy do 10 lat – Tymon Wróblewski, Glinianka – 4,5 pkt.
  • Najlepszy do 8 lat – Katarzyna Pastuszko, Warszawa Rembertów – 4 pkt.
  • Najmłodszy Zawodnik – Rafał Rosikoń, 5 lat, Warszawa Rembertów

Fotografie: p. Sebastian Tchórzewski, Samodzielne Wieloosobowe Stanowisko Pracy d.s. Sportu i Rekreacji dla Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy oraz autor artykułu.
Koordynator turnieju – Maria Sikorska