HAPENNING LITERACKI Z OKAZJI 100-LECIA URODZIN KSIĘDZA JANA TWARDOWSKIEGO „I zapomnij, że jesteś, gdy mówisz, że kochasz” | Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 126 w Warszawie

Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi Nr 126 im. Bohaterów Westerplatte  zaprasza na happening literacki z okazji 100 – lecia Urodzin księdza Jana Twardowskiego „I zapomnij, że jesteś, gdy mówisz, że kochasz”.

Spotkajmy się 28 maja 2015 r. o godz. 12.00 – 13.00 przy kolumnie Zygmunta w Warszawie.

Folder happening (pdf)

W programie:

• Śladami księdza Jana od Biedronki.
  • Poezja śpiewana do tekstów poety w kompozycji muzycznej Bartosza Madeja.
  • Interpretacja głosowa wierszy o miłości.
  • Interpretacja głosowa wierszy o tematyce przyrodniczej.
  • „Poezja twarzy odkrytej…”.
  • Pokaz iluzjonistyczny dla sceptyków i wierzących, czyli nawiązanie do „uśmiechu wyrozumiałości” Księdza – Poety.
  • Anegdoty i cytaty księdza Jana – konkurs dla przechodniów.
  • Poezja śpiewana w wykonaniu Joanny Jabłońskiej.
  • „Śpieszmy się…” – przesłaniem dla ludzi XXI wieku.

Gościem naszego happeningu będzie aktorka teatralna Małgorzata Maślanka.

Ukończyła PWST KRAKÓW w 1993r. Nagrodzona za dyplomową rolę Bellatrix w przedstawieniu „Maciej Karbowa” i „Bellatrix” Witkacego w reż. K. Lupy. Grała w Krakowie, Wrocławiu, Warszawie, Bydgoszczy. Obecnie  występuje w Warszawie: w Teatrze Dramatycznym, Teatrze IMKA i Teatrze Łaźnia  Nowa w Nowej Hucie.

Dane szkoły:

Gimnazjum z Oddz. Integracyjnymi nr 126 im. Bohaterów Westerplatte ul. gen. K. Ziemskiego 22 04-408 Warszawa

Klasy: IA, IB, IC (25 uczniów)

Koordynator: Agnieszka Strzelczyk, e:mail: agjoanna@op.pl, tel. 506 143 702

Opiekunowie: Anna Sajewicz, Dagmara Rusinek – Smaga, Maria Sikorska