VII TURNIEJ SZACHOWY IM. JANA BRUSTMANA | Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 126 w Warszawie

VII TURNIEJ SZACHOWY IM. JANA BRUSTMANA

4 października br. w Szkole Podstawowej Nr 218 odbył się VII Turniej poświęcony pamięci trenera szachowego Jana Brustmana zorganizowany przez UKS „Gambit”, WCK Anin, Mazowiecki Związek Szachowy. W głównym turnieju wzięli udział dzieci i młodzież w wieku od 5 – 20 lat bez względu na poziom gry.

Nasze Gimnazjum godnie reprezentowali uczniowie, którzy uczęszczają na zajęcia koła szachowego. Rozegrali 9 rund systemem szwajcarskim, w tempie 15 minut na partię dla każdego zawodnika, według przepisów Kodeksu Szachowego dla szachów szybkich. Turniej cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem i uczestniczą w nim szachiści z całej Polski.

Gratulacje należą się naszym zawodnikom za zaciętą walkę i upór godny naśladowania bowiem przeciwnicy byli mocniejsi o trzy lub cztery kategorie. Każdy zdobyty punkt kosztował pokonanie wielu trudnych sytuacji i opanowania strategii przeciwnika. Zaznaczyć należy, że podczas gry z zawodnikami klubowymi nasi uczniowie byli lepsi – to należy wyróżnić pochwałą za solidną rywalizację i chęć walki choć przeciwnik był mocniejszy.

Wyniki po 9 rundzie:

• Alan Hryncewicz z kl. 3 A zdobył 4,5 pkt.
  • Natalia Topolska z kl. 1 D zdobyła 3 pkt.
  • Aleksandra Paczuska z kl. 2 B zdobyła 2,5 pkt.

Zachęcamy pozostałych uczniów do gry w szachy. Warto zmierzyć się z dobrym przeciwnikiem aby sprawdzić własne umiejętności. Zdjęcia ilustrują atmosferę turnieju.