KONKURSY JĘZYKA ANGIELSKIEGO W ROKU SZKOLNYM 2013/2014 | Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 126 w Warszawie

KONKURSY JĘZYKA ANGIELSKIEGO W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

KURATORYJNY  KONKURS  JĘZYKA  ANGIELSKIEGO – 22.10.2013

Uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie, który w tym roku stanowił rozgrzewkę do dalszej pracy. W trzystopniowych zawodach Norbert Jaworski, uczeń klasy 2b, zakwalifikował się do II etapu (rejonowego).

KURATORYJNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO – 22.10.2013

Norbert Jaworski uczeń klasy 2b zajął I miejsce a Agata Mazur uczennica klasy 3d zdobyła wyróżnienie w trzeciej edycji „Świątecznego Dyktanda językowego” (patrz „ starsze wpisy” z 11 stycznia 2014).

III WARSZAWSKI FESTIWAL PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ „Start to Sing”– 06.12.2013

Klaudia Panek uczennica klasy 3d otrzymała wyróżnienie w III Warszawskim Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej. Jury oceniało: umiejętności wykonawcze, walory muzyczne, stopień trudności wykonywanych utworów, poprawność w posługiwaniu się językiem angielskim, ogólne wrażenie artystyczne i oryginalność opracowania scenicznego. Klaudia za piękne wykonanie piosenki pt. „ Slow it down” odebrała swoja nagrodę w Okęckiej Sali Widowiskowej. Opiekunem utalentowanej uczennicy była nauczycielka języka angielskiego pani Urszula Nycz.

OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO „FOX” – 04.03.2014

Kacper Bartosiak uczeń klasy Ic osiągnął najlepszy wynik w szkole i dyplom z wynikiem bdb zdobywając 120 punktów na 150 możliwych ( od 110 = bdb, od 140 = laureat w kategorii Ducks 1). Dyplomy z wynikiem db otrzymają : Antonina Gronowska uczennica klasy Ia ( 100/150 kat. D1) i Norbert Jaworski uczeń klasy IIa (120/150 kat. D2). W konkursie wzięło udział 19 uczestników (13 – kat. Ducks i 6 – kat. Lions).

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „FOX”, którego patronem naukowym jest Instytut Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego przeprowadzany jest w naszej szkole od początku jego istnienia – w tym roku odbyła się jego XIV edycja. Testy obejmują tematykę z zakresu gramatyki, słownictwa, kulturoznawstwa i tzw. języka codziennego oraz zadanej lektury dla każdej grupy wiekowej. Szkolnym opiekunem konkursu jest pani Urszula Nycz.

II OGÓLNOPOLSKI PRZEGLAD SZKOLNYCH PRZEDSTAWIEŃ ANGLOJĘZYCZNYCH „MiniGlobe”

1 kwietnia 2014 uczniowie klasy Ib wystąpili na scenie Białołęckiego Ośrodka kultury w przedstawieniu „Pigmalion” G.B.Shaw w ramach II Ogólnopolskiego Przeglądu Szkolnych przedstawień Anglojęzycznych „MiniGlobe”.

W konkursie wzięło udział 8 szkół (3 gimnazja i 5 szkół ponadgimnazjalnych) z różnych miast Polski (w tym 4 z Warszawy). Nagrody zostały przyznane w jednej kategorii , nie było podziału na gimnazjum i liceum. Trzy kolejne nagrody zdobyli uczniowie : z Zespołu Szkół nr 4 z Bydgoszczy, LO z Czaplinka i Zespołu Szkół nr 106 (organizator konkursu). Poziom konkursu był bardzo wysoki. Oceniane były: dobór repertuaru, formy wyrazu artysty stycznego ( inscenizacja, reżyseria, oprawa muzyczna i choreografia), kreacje aktorskie, ogólny wyraz artystyczny i ogólne umiejętności językowe.

W tym roku nasi uczniowie nie zostali nagrodzeni ale już samo wzięcie udziału w tak ambitnym przedsięwzięciu jest dużym sukcesem – zwłaszcza ,że stanowią tak nieliczną grupkę wśród warszawskich uczniów, którzy mieli możliwość i chęć wyjścia poza obowiązujący program zajęć i to świadczy o ich wyjątkowości. W przedstawieniu wystąpili uczniowie klasy Ib:

• Marcin Wojtyński jako prof. Higgins
  • Michał Jurkowski jako pułk. Pickering
  • Maja Kawińska jako Mrs. Pearce
  • Wiktoria Krasnodębska jako Eliza

Narratorzy : Oliwia Burlikowska, Sandra Dorocka, Karolina Lipińska i Dominika Mościcka.
Reżyseria : wych. kl.Ib Urszula Nycz.

Nasi uczniowie byli najmłodszymi „aktorami” i zdobyte doświadczenie z pewnością będzie owocować w przyszłości.