Happening literacki z okazji 70 rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego | Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 126 w Warszawie

Happening literacki z okazji 70 rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego

Uczniowie Gimnazjum z Oddz. Integracyjnymi Nr 126 im. Bohaterów Westerplatte w Warszawie zapraszają Państwa na Happening literacki z okazji 70. rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego.
Spotkajmy się 10 czerwca 2014 r. o godz. 10.00 – 12.00 na terenie Parku Militarnego Akademii Obrony Narodowej, ul. gen. Chruściela 103 przy samolocie obok bloku 94.

W programie:

• Pokolenie Kolumbów – śladami poetów z Pokolenia Apokalipsy Spełnionej (K. K. Baczyński, T. Gajcy, A. Trzebiński)
  • Wiązanka okupacyjnych przebojów.
  • „Żołnierz, poeta, czasu kurz…” – spotkanie z poezją K. K. Baczyńskiego.
  • Wywiad z Jakubem Wróblewskim – odtwórcą roli Gołębiarza w filmie „Kamienie na szaniec” w reżyserii Roberta Glińskiego.
  • Szlakiem Alka, Rudego i Zośki.
  • Miłość czasów okupacji – scenki.
  • Poezja śpiewana w wykonaniu Bartosza Madeja.
  • 63 dni Powstania Warszawskiego, czyli powstanie oczami cywila.
  • Czytanie fragm. „Pamiętnika z Powstania Warszawskiego” Mirona Białoszewskiego.
  • Wspólne odśpiewanie piosenki „Sen o Warszawie”.

Miejsce:
Park Militarny Akademii Obrony Narodowej, ul. gen. Chruściela 103, przy samolocie obok bloku 94.

Kontakt:
Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi Nr 126 im. Bohaterów Westerplatte
ul. gen. K. Ziemskiego 22
g126@edu.um.warszawa.pl

Opiekunowie:
1. Agnieszka Strzelczyk – szkolny koordynator edukacji kulturalnej
e-mail: agjoanna@op.pl
tel. 506-143-702
2. Anna Sajewicz
3. Małgorzata Szeląg

Uczestnicy tegorocznego happeningu – młodzież z klas: IA, IB, IIA, IIIB, IIIC, IIID.
Happening z okazji 70. rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego będzie już piątym przygotowanym przez nas wydarzeniem edukacyjnym i kulturalnym.

Z sentymentem wspominamy:

• Happening o życiu i twórczości Juliusza Słowackiego (2010r.) na Placu Bankowym w Warszawie, z udziałem aktora Mateusza Damięckiego.
  • Happening „Ile Miłosza w Warszawie?” (2011r.) pod Katedrą św. Jana, z udziałem aktora Mateusza Damięckiego.
  • Happening „Śladami Janusza Korczaka” (2012r.) na warszawskiej Starówce z udziałem dzieci z przedszkola „Delfinek” i aktora Mateusza Bondu.
  • Happening z okazji Roku Juliana Tuwima (2013r.) na skwerze przy Ratuszu Dzielnicy Rembertów z udziałem aktorki Teatru „Syrena” – Jolanty Litwin – Sarzyńskiej.

Szkolny koordynator edukacji kulturalnej – Agnieszka Strzelczyk