Turniej szachowy o puchar Burmistrza Rembertowa 26.04.2014 | Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 126 w Warszawie

Turniej szachowy o puchar Burmistrza Rembertowa 26.04.2014

W turnieju uczestniczyło 48 zawodników (63 zgłoszonych na liście startowej). Najmłodszy uczestnik gry miał 5 lat, najstarszy 67 lat. Popularyzacja gry w szachy wśród dzieci, młodzieży i dorosłych okazała się świetnym sposobem na sobotnią, deszczową pogodę. Pośród zawodników znalazły się osoby grające w klubach, kołach, ośrodkach i amatorzy tej królewskiej dyscypliny.
Gra turniejowa rozpoczęła się o godz. 11.00 na sali gimnastycznej Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi Nr 126. Pani Dorota Jachnik, dyrektor gimnazjum, przywitała gości, rodziców, zawodników i organizatorów. Sędzia główny zawodów pani Agnieszka Brustman, rozpoczęła rozgrywki szachowe przedstawiając przepisy FIDE, listę startową zawodników i pierwsze losowania rundy pierwszej dla uczestników gry. Rywalizacja w poszczególnych rundach turnieju przebiegała w przyjaznej i miłej atmosferze. Turniej zakończył się po siedmiu rundach.
Burmistrz Dzielnicy Rembertów m. st. Warszawy, pan Kacper Pietrusiński, wręczył puchary, medale, nagrody rzeczowe i dyplomy najlepszym zawodnikom. Pamiątkowe zdjęcia uczestnikom zrobili rodzice i fotoreporterzy.

Bardzo dziękujemy wszystkim startującym w rozgrywkach turniejowych zawodnikom i zapraszamy na następny turniej.

WYNIKI TURNIEJOWE – 7 rundy

Wręczono nagrody następującym zawodnikom:

• I miejsce – Ryszard Cegłowski – puchar, medal, nagroda rzeczowa + dyplom
  • II miejsce – Sławomir Kulpa – medal, nagroda rzeczowa + dyplom
  • III miejsce – Michał Markiewicz – medal, nagroda rzeczowa + dyplom

Najlepsi Rembertowianie:

• I miejsce – Zbigniew Madej – puchar, medal, nagroda rzeczowa + dyplom
  • II miejsce – Andrzej Iwanicki – medal, nagroda rzeczowa + dyplom
  • III miejsce – Jerzy Ostaszewski – medal, nagroda rzeczowa + dyplom

Nagrody rzeczowe + dyplom otrzymali:

• Najlepszy Licealista – Marcin Wasylewski
  • Najlepszy Gimnazjalista – Alan Hryncewicz