Międzyszkolny Amatorski Drużynowy Turniej Szachowy | Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 126 w Warszawie

Międzyszkolny Amatorski Drużynowy Turniej Szachowy

Na zaproszenie Gimnazjum odpowiedziało 5 drużyn z trzech rembertowskich szkół. W rozgrywkach 24 marca 2010 r. wzięło udział 20 uczniów, trzech opiekunów i zainteresowani rodzice. Turniej prowadził i sędziował p. Aleksander Sikorski.

Rozpoczynając turniej – dyrektor gimnazjum p. Dorota Jachnik – życzyła młodzieży rozegrania zwycięskich partii i emocjonujących wrażeń.

Pięć zespołów przystąpiło do systemu rozgrywek turniejowych według rund (każdy mecz trwał po 15 minut):

W gorącej atmosferze i pełnym skupieniu przy szachownicach przebiegała kolejna runda za rundą. Oko fotografa wyłapało te momenty …

Rezultaty końcowe nie podobały się wszystkim graczom.

Po podsumowaniu wyników wręczono medale i dyplomy najlepszym drużynom i ich opiekunom.

I miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 217 z Oddziałami Integracyjnymi

Zawodnicy: Marek Parr, Igor Chwedoruk, Alan Hryncewicz, Mariola Ostaszewska

Opiekun: p. Teresa Bukowska

II miejsce – Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi Nr 126

Zawodnicy: Krzysztof Lipiński, Daniel Jastrzębski, Piotr Ławnicki, Kamil Janowski

Opiekun: p. Maria Sikorska

III miejsce – Zespół Szkół nr 76

Zawodnicy: Tomasz Woźnica, Michał Waliszewski, Jakub Mierzejewski, Piotr Mazgaj

Opiekun: p. Janusz Żmijewski

Gratulujemy wszystkim uczestnikom zaciętej i bardzo dobrej gry podczas rozgrywek. Zapraszamy na kolejny turniej szachowy.

Opracowanie: Maria Sikorska, zdjęcia Anna Sikorska